При виборі ванни кожен покупець має свої критерії вибору. Основними факторами, як правило, є:

  • Міцність, довговічність використання
  • Доступна ціна
  • Відомий бренд
  • Відгуки покупців про ванни
  • Представленість в магазинах.

 Міцність і ремонтопридатність ванни особливо важливі, адже якщо поверхня ванни втратить свої декоративні властивості, і навіть герметичність, доведеться проводити ремонтні роботи у ванній кімнаті. А це вкрай небажано для мешканців квартири, в якій тільки недавно був зроблений ремонт. Тому, перш ніж зробити вибір на користь акрилової ванни, споживач хоче, в першу чергу, переконатися в міцності таких виробів.

Під час обговорення відгуків про акрилові ванни в соц. мережах, на тематичних блогах, можна зіткнутися з твердженнями, що акрилові ванни не можна порівнювати за міцністю ні зі сталевими, ні з чавунними. Тому, краще такий варіант відкинути. На перший погляд, здається, що логіка в цьому є. Спрацьовує асоціація акрил = пластик = неміцний. Але інтернет, як відомо, не завжди містить об'єктивну інформацію.

Якщо піти далі і зібрати відгуки своїх знайомих, які вже користуються акриловою ванною, така інформація буде набагато надійніше. Акрилові ванни присутні на нашому ринку вже більше 15 років. За цей час багато сімей зробили вибір на користь акрилової ванни для своєї ванної кімнати. Їх відгуки однозначно спростовують оману про неміцність такого матеріалу в експлуатації. Навпаки, у відгуках констатується зручність використання і догляду за акриловою ванною, стійкий білий колір.

Для того, щоб акрилова ванна служила довгі роки, важливо вибрати якісний продукт від надійного виробника. Оптимальна товщина акрилу для виготовлення ванни - 4 - 4,5 мм. Відгуки покупців про акрилові ванни з такою товщиною - тільки позитивні.

Одною з поширених помилок є думка, що товщину акрилу можна перевірити, подивившись на ванну «на просвіт» до джерела світла. Передбачається, що ванна з тонкого акрилу буде просвічуватися. Відгуки клієнтів, що мають успішний досвід використання акрилової ванни, говорять про зворотне. Справа в тому, що акрил білого кольору, навіть досить товстий, під певним кутом і типом освітлення, буде пропускати світло. Це не об'єктивний показник неякісної акрилової ванни.

Акрил (поліметилметакрилат) може виготовлятися двома методами: екструзії і лиття. Екструзійний акрил менш міцний, в порівнянні з литим. Але візуально визначити різницю між цими двома типами матеріалу практично неможливо. Це ще одна причина, чому важливо зупиняти свій вибір на виробникові, який не перший рік працює на ринку і дорожить своєю репутацією. Відповідальні виробники використовують для формування ванн тільки литтєвий акрил. Це запобігає появі рекламацій і негативних відгуків клієнтів про акрилові ванни цього виробника.

Крім товщини і типу самого акрилу, на міцність чаші акрилової ванни впливає спосіб посилення ванни армуючими матеріалами. Відгуки клієнтів про акрилові ванни говорять про те, що по-справжньому якісні ванни посилюються зі зворотного боку досить товстим підсилюючим шаром з скломатеріалів і поліефірних смол.

Крім того, в місцях найбільших навантажень - дно і місця кріплення ніжок до акрилової ванни - чаша ванни посилюється вологостійким ДСП. Без такого посилення акрилова чаша ванни була б тендітною і нестійкою до навантажень.