Розвиток нових технологій тісно пов'язаний з розробкою і вдосконаленням нових матеріалів. Штучно створені, синтезовані людиною матеріали, розробляються для виконання певних завдань, і мають набір фізичних і хімічних характеристик, не притаманний природним матеріалам. Одним з таких матеріалів є акрил.


Акрилові листи, з яких виробляють, в тому числі, побутові ванни, відносяться до сімейства синтетичних або штучних пластмас, що містять одну або кілька похідних акрилової кислоти.

Найбільш поширеним акриловим пластиком є поліметилметакрилат (PММА). Листовий PММА - це міцний, зручний в роботі матеріал. Він відмінно піддається термічному формуванню, просвердлюванню отворів, взаємодіє з різноманітними смолами і клеями. Акрил може бути стійким до ультрафіолетового випромінювання і атмосферних впливів. Ці властивості роблять його ідеальним для багатьох застосувань, включаючи люки в літаках, автомобільні фари, зовнішні вивіски та рекламні конструкції. Одним з чудових прикладів застосування акрилу є стеля спортивної арени «Х'юстон Астродом», яка складається з сотень двошарових панелей з акрилового листа PMMA.

Наша ванна кімната не справляє враження високотехнологічної розробки, проте, широка доступність і комфорт від прийняття ванни стали можливі тільки завдяки новим технологіям і матеріалам.
У порівнянні з чавунними і сталевими, ванни з акрилу можуть мати найрізноманітніші ФОРМИ І РОЗМІРИ.

При цьому, їх ціни доступні, завдяки порівняно невисокій вартості сировини і автоматизації технологічних процесів.
Акрил має високу ТЕПЛОПРОВІДНІСТЬ. Це означає, що внутрішня поверхня акрилової ванни швидко стає теплою, не створює дискомфорту при контакті, на відміну від поверхні сталевих ванн.

Якщо пошкодиться шар емалі, яким зазвичай покриваються чавунні ванни, для ремонту доведеться перефарбовувати всю поверхню. Акрилова ванна відрізняється МОЖЛИВІСТЮ РЕМОНТУ невеликої ділянки поверхні.

Невелику подряпину можна покрити спеціальною пастою, зашліфувати, і цілісність поверхні повністю відновлюється. Це не вимагає особливих витрат і спеціальної підготовки, нескладно зробити своїми силами.
Акрил має невелику питому вагу. Це забезпечує простоту і ЗРУЧНІСТЬ ТРАНСПОРТУВАННЯ акрилових ванн. Цю перевагу по достоїнству оцінять всі, кому доводилося перевозити ванну з чавуну.

Для виготовлення ванн можуть використовуватися акрилові листи з різною технологією виробництва і, відповідно, різними споживчими властивостями. Якісні ванни повинні робитися з литого санітарного акрилу завтовшки не менше 3 мм. Після нанесення на зворотний бік чаші ванни підсилюючого шару з скломатеріалів і поліефірної смоли, дно ванни і місця кріплення каркасів ще зміцнюються плитою з вологостійкого ДСП.

Таким чином, чаша ванни стає СТІЙКОЮ до максимальних навантажень, що виникають при експлуатації в побутових умовах.
Поверхню з акрилу легко підтримувати в чистоті, вона володіє підвищеними в порівнянні з чавуном і сталлю антисептичні та гігієнічними властивостями. Існує безліч засобів для чищення, спеціально розроблених для обробки акрилу. Вони не містять абразивних (дряпаючих) частинок і активних хімічних речовин, здатних завдати шкоди акриловій поверхні.

Досить просто регулярно протирати акрилову поверхню ванни м'якою тканиною, або губкою, з миючим засобом. І ванна буде зберігати білизну і чистоту довгі роки. Виробники акрилових ванн можуть давати гарантію 12 РОКІВ на поверхню ванни, і бути спокійні за свої зобов'язання.

Ще однією перевагою акрилу при експлуатації ванни є НЕСЛИЗЬКА поверхня. Тоді як, наприклад, сталеві ванни мають підвищені ризики посковзувань. І, нарешті, ЗВУКОІЗОЛЯЦІЙНІ властивості акрилу забезпечують відсутність дратівливого шуму від наливу води. Це важливо знати при виборі між сталевою і акриловою ванною.