При виборі акрилової ванни ціна, безумовно, є важливим фактором. Але далеко не єдиним, якщо ви сподіваєтеся, що акрилова ванна прослужить довго і буде радувати погляд.

Якщо ви не фахівець в сантехніці, і раніше не стикалися з необхідністю купити акрилову ванну, вам знадобляться декілька порад від досвідченого виробника ванн.
Як і в будь-якому іншому продукті, купуючи акрилові ванни, ціна і якість повинні бути в оптимальному співвідношенні. Акрилові ванни, ціна яких найнижча на ринку, або навіть нижче ринкової, можуть виявитися ненадійними в експлуатації і швидко вийти з ладу.


З двох складових вдалої покупки, ціну ви бачите відразу, хіба що вона може незначно коливатися в різних магазинах або торгових мережах. Але що вкладається в поняття якості акрилової ванни, як визначити цей параметр?

 

Хоча у кожного окремого покупця критерії оцінки якості акрилової ванни можуть відрізнятися, є кілька базових параметрів, які важливі для всіх. Це, в першу чергу, довговічність, тобто стійкість акрилових ванн до механічних навантажень і хімічних впливів. А ці властивості безпосередньо визначаються якістю матеріалів, які використовувалися при виробництві акрилової ванни.

Купуючи акрилові ванни, ціна яких здається дуже привабливою в порівнянні з конкурентами, слід розуміти, що якісні матеріали не можуть коштувати дешево. Листовий акрил, з якого ванни виготовляються шляхом вакуумної формовки, має свою ціну, і ця ціна не може мати відчутні відмінності для різних виробників акрилових ванн.

Єдиний спосіб заощадити на матеріалі - використовувати меншу товщину акрилу, ніж у інших виробників. На стійкості поверхні ванни до хімічних впливів це не відіб'ється. Але акрилові ванни ціна матеріалу яких нижче ринкових неминуче будуть менш стійкими до механічних навантажень. Це означає, що борт такий акрилової ванни може тріснути, якщо на нього обіпреться, або сяде, досить масивний чоловік. Або ж тріщина може з'явитися в зоні зливу води з акрилової ванни.


Крім якості акрилового листа, на надійність поверхні ванни до навантажень впливає якість підсилюючих скломатеріалів, які наносяться на зворотному боці чаші ванни.

 

Сам по собі акрил - досить крихкий матеріал. Без підсилюючого шару він був би непридатний для виготовлення ванн. Комбінація скловолокна і поліефірних смол утворює міцну основу, яка підтримує цілісність акрилового листа. Потрібно розуміти, що на акрилові ванни ціна формується з урахуванням вартості як акрилового листа, так і підсилюючого шару. Тому економія на що підсилюючому шарі також може позначитися на міцності і довговічності поверхні ванни.